Sochárske združenie Resculpture.sk, ktoré má v názve podtitul asociácia sochárov. Ide o voľné zoskupenie umelcov na generačnej báze, ktoré pozvoľna dopĺňajú mladšie ročníky.
V rokoch 2010 až 2011 som Resculpture.sk spolu zakladal so sochárom Romanom Hrčkom ako Občianske združenie a bol som jeho prvým podpredsedom. Iniciátorom a odborným garantom činnosti OZ bol v tom čase prof. Jozef Jankovič, akad. soch., ktorý do veľkej miery koordinoval aktivity združenia. Základným poslaním združenia bol vtedy výskum v oblasti sochárskych realizácií na Slovensku (exteriér, interiér). Rovnako aj ich mapovanie a ochrana pred developerskými stratégiami. Sekundárne potom výstavná a prezentačná činnosť jednotlivých členov, či združenia ako celku.
Po niekoľkých zaujímavých výstavách a sympóziách v rokoch 2011 až 2014 a ukončenom výskume s názvom Sochárske diela na území Bratislavy (1945 – 2012), ktorý vyšiel knižne v r. 2013, som sa z aktivít v zdužení postupne stiahol. V priebehu nasledujúcich rokov som potom jednotlivých členov prizýval v dvojročných intervaloch do projektu s názvom Bienále plastiky malého formátu. To sa médiu sochy venovalo z inej perspektívy. Dnes prostredníctvom združenia aktívne pôsobí historička umenia Sabina Jankovičová, ArtD. Tá pokračuje v práci započatej pred desiatimi rokmi, teda venuje sa výskumu…
Výstava QUO VADIS je iniciatívou súčasného vedenia OZ Resculpture.sk (Jozef Kurinec, Eva Masaryková, Karin Patúcová), ktorí výstavu začali plánovať ešte v roku 2020 k 10. výročiu vzniku združenia (r. 2021). Pandemická situácia vystavujúcich izolovala do ateliérov a v priebehu posledných rokov tak vzniklo mnoho sochárskych diel, ktoré budú na výstave v Senici vystavené po prvýkrát. Do pozície kurátora som aktívne vstúpil až vo fáze výberu diel pre výstavu, nakoľko výber autorov prebiehal prostredníctvom výzvy jednotlivým členom. Teší ma, že do projektu sú zapojení aj regionálni autori, ktorí sa do Záhorskej galérie J. Mudrocha v Senici po rokoch opäť vrátia.